Eurodesk koordinátor

A Tempus Közalapítvány munkatársat keres azonnali kezdéssel Eurodesk koordinátor munkakörbe

A Tempus Közalapítvány munkatársat keres azonnali kezdéssel Eurodesk koordinátor munkakörbe, 1 éves határozott idejű munkaviszonyra (hosszabbítási lehetőséggel).

Az új munkatárs fő feladata a Tempus Közalapítvány kommunikációjának támogatása a következő területeken:

  • a Eurodesk magyarországi hálózatának működtetése,
  • a fiataloknak szóló nemzetközi mobilitási információk terjesztése és az ezt támogató kommunikációs és fejlesztő tevékenységek tervezése és megvalósítása.

Az Eurodesk hálózatról röviden:

Az Eurodesk az Európai Bizottság támogatásával működő európai ifjúsági tájékoztató hálózat és együttműködési keret. Az Eurodesk hálózat partnerszervezetei európai ifjúsági, oktatási, képzési és kulturális kérdésekre válaszolnak telefonon, e-mailben és személyesen. A tájékoztatás az általános jellegű kérdésektől (pl. külföldi tanulási lehetőségek) az EU ifjúságpolitikájára vonatkozó összetettebb kérdésekig terjed. Mobilitási információval szolgálnak és uniós tárgyú figyelemfelkeltő kampányokat tartanak iskolákban, kistelepüléseken, fiatalok és ifjúsági szervezetek számára. Magyarországon jelenleg 33 helyi információszolgáltató partnerszervezet, azaz Eurodesk Partner működik.

Feladatok:

  • az Eurodesk Magyarország éves munkatervének, valamint beszámolójának elkészítése,
  • kapcsolattartás és együttműködések megvalósítása az Eurodesk európai központjával és az európai Eurodesk hálózattal,
  • az Eurodesk magyarországi partnerhálózatának koordinálása és fejlesztése: kapcsolattartás, képzések, találkozók szervezése,
  • hazai Eurodesk partnerek toborzása, felkészítése, monitorozása,
  • országos szintű információs projektek és kampányok tervezése és lebonyolítása a partnerhálózattal együttműködésben,
  • adatgyűjtések, szakmai anyagok, kiadványok készítésének koordinálása,
  • hírek, cikkek, tájékoztató anyagok írása magyar nyelven közösségi média felületekre, honlapra,
  • előadások, workshopok tartása,
  • kapcsolattartás és kapcsolatépítés egyéb partner intézményekkel,
  • ad hoc kommunikációs feladatok.

A feladatok ellátásában az Eurodesk koordinátort egy másik Eurodesk munkatárs is támogatja.

Elvárások:

  • felsőfokú végzettség,
  • nonprofit marketing terén (vagy hasonló területen) szerzett, legalább 2 éves munkatapasztalat,
  • projektmenedzsment területén szerzett tapasztalat,
  • a magyarországi nonprofit szektor ismerete,
  • kiváló angol nyelvtudás,
  • jó kommunikációs és kapcsolatteremtő készség,
  • kiváló íráskészség,
  • gyakorlatias hozzáállás,
  • kreativitás,
  • önállóság,
  • interkulturális érzékenység.

  • az Európai Uniós és egyéb, fiatalokat érintő támogatási rendszerek ismerete,
  • az ifjúsági és közművelődési civil szervezetekkel és intézményekkel való kommunikációban szerzett tapasztalat,
  • nemzetközi/interkulturális közegben szerzett tapasztalat.

 Amit kínálunk:

  • korrekt, rendszeres jövedelem, cafetéria juttatás,
  • előrelépést, tanulást támogató kultúra,
  • pozitív munkahelyi légkör és jó irodai munkakörülmények,
  • stabil szervezeti háttér.

Jelentkezés: magyar és angol nyelvű Europass önéletrajzzal, valamint motivációs levéllel, a fizetési igény megjelölésével legkésőbb 2017. július 21-ig.