Az Academic Cooperation Association konferenciája Budapesten

2016.07.19.

Rendezvény | Felsőoktatás

UniverCities: Higher education institutions and their habitat – az Academic Cooperation Association (ACA) éves konferenciája 2016. november 20-22. között Budapesten, a Tempus Közalapítvánnyal közös szervezésben valósul meg mintegy 250 nemzetközi szakértő részvételével.

A novemberi rendezvény témája a felsőoktatási intézmények működése tágabb kontextusban: milyen környezet a legideálisabb számukra? A programban egyrészt a nagyobb és kisebb városokkal, illetve önkormányzatokkal, üzleti vállalkozásokkal és a civil szervezetekkel folytatott együttműködések, pozitív példák kerülnek bemutatásra. Másrészt szó lesz a felsőoktatási intézményeknek a helyi fejlődésre gyakorolt hatásairól, az innovációs programokról, a régiós együttműködésekről és a civil kezdeményezésekről.

A brüsszeli székhelyű Academic Cooperation Association (ACA) a felsőoktatási nemzetközi együttműködések területén elismert szervezet, európai és Európán kívüli intézmények szövetsége.

Az ACA konferenciák a nemzetközi felsőoktatási szektort és a kapcsolódó területeket érintő szakpolitikai és gyakorlati témák köré épülnek. Elismert szakemberek előadásai, kerekasztal beszélgetések, szakmai viták és találkozók mind részei az érdekes programnak.

A konferencián előadnak többek között:

  • Bojár Gábor, alapító igazgató, Graphisoft; EIT igazgatótanácsának tagja;
  • Eric Corijn, Professor in Urban Studies, Department of Geography, Vrije Universiteit, Brussels;
  • Andrea-Rosalinde Hofer, OECD, Trento;
  • Mark Lazar, Vice-President, Global Scholarship and Learning Programs, Institute of International Education, New York, NY;
  • Liviu Matei, Senior Vice-President, Central European University, Budapest;

valamint felkérést kapott Martine Reicherts, az Európai Bizottság oktatási és kulturális főigazgatója is.

Az ACA konferencia jó alkalom arra, hogy a résztvevők nemzetközi felsőoktatás és innováció területéről érkező szakemberekkel találkozzanak, kapcsolatot építsenek, közvetlenül hallhassanak nemzetköziesítéssel kapcsolatos tapasztalataikról illetve a pozitív példák alapján ötleteket, inspirációt szerezzenek további munkájukhoz.

Magyar résztvevők kedvezményes részvételi díj ellenében vehetnek részt a konferencián.

További információ és jelentkezés az ACA honlapján

Utolsó módosítás: 2016.08.24.