Pályázati koordinátor (német nyelvpedagógia)

Nyelvtanulási egységünkbe pályázati koordinátort keresünk

A munkakör teljes állásban, határozatlan idejű munkaszerződéssel tölthető be, megállapodás szerint, akár azonnal.
A munkavégzés helye: Budapest

Várjuk jelentkezését, ha az alábbiakkal szívesen foglalkozna:

  • középiskolások célnyelvi országokban történő idegen nyelvű képzési programjának, kiemelten a német nyelvterületre (Ausztria és Németország) irányuló tevékenységeknek koordinációja,
  • a nyelvi programhoz kapcsolódó pályáztatási folyamatok támogatása,
  • a nyelvi programhoz kapcsolódó információs és disszeminációs feladatok, magyar és német nyelvű tartalomfejlesztés,
  • közreműködés a nyelvi program szakmai beszámolóinak és statisztikáinak elkészítésében.

Önt keressük, ha:

  • német szakos nyelvpedagógiai végzettséggel rendelkezik,
  • kommunikációs készsége szóban és írásban magyarul és németül is kiváló,
  • MS Office szoftverek (Word, Outlook, Excel) használatában gyakorlott,
  • van affinitása az informatikai alkalmazások, adatbázisok használata iránt,
  • elemzőkészség, analitikus gondolkodás, precizitás jellemzi,
  • proaktív, kommunikatív, nyugodt, kiegyensúlyozott személyiség.

  • releváns közoktatásban szerzett munkatapasztalattal rendelkezik,
  • jó előadókészség, prezi, MS Powerpoint ismerete,
  • a németen kívül az angol nyelv ismerete.

Jó nálunk dolgozni, mert:

  • Hosszú távon számítunk a munkatársainkra
  • Értelmes és kihívást jelentő feladatokkal foglalkozunk
  • Biztos, korrekt jövedelmet biztosítunk
  • A megoldandó feladatokra kihívásként tekintünk
  • A kollégáink megbízhatóak és felelősségteljesek
  • Fejlődést, tanulást támogató a kultúránk
  • Minőségi belvárosi irodatérben, kiváló munkaeszközökkel dolgozunk

Magyar és német nyelvű Europass formátumú önéletrajzot, valamint rövid, magyar nyelvű, bruttó fizetési igényt tartalmazó motivációs levelét folyamatosan, legkésőbb 2019. július 31-ig várjuk.

A Nyelvi programról dióhéjban

A 21. században elvárás, hogy az állampolgárok magas szintű idegen nyelvi kompetenciákkal rendelkezzenek, úgy a társadalmi kapcsolatokban, mint a munkaerőpiacon. Az elérhető nemzetközi mérések alapján megállapítható, hogy az elmúlt években megfigyelhető folyamatos javulás ellenére az idegennyelv-tudás szintje Magyarországon alacsony, ami az ország versenyképességét is befolyásolja. A kormány ezért elkötelezett a hazai idegennyelv-oktatás fejlesztése iránt. A 2020-ban induló, a gimnáziumi és szakgimnáziumi 9. és 11. évfolyamos tanulók számára meghirdetett külföldi nyelvtanulási program célja a tanulók nyelvtudásának fejlesztése.

Az érintettek a Tempus Közalapítvány által kiírt pályázati rendszerben, egyéni vagy iskolai mobilitás keretében kapcsolódhatnak be a programba. A program célországai: Ausztria, Németország, Egyesült Királyság, Málta, Írország, Franciaország és Kína.