Nemzetközi alumni munkatárs – nemzetközi hálózatépítés

A Tempus Közalapítvány munkatársat keres azonnali kezdéssel nemzetközi alumni munkatárs munkakörbe, határozatlan idejű munkaviszonyra

Az új munkatárs egy kisebb csapat tagjaként a Magyarországon tanult külföldi hallgatókat összefogó nemzetközi hálózat kialakításában és működtetésében vesz részt. Ezen belül fő feladata egyrészt az alumni tagok közül toborzott önkéntesekkel kapcsolatos feladatok ellátása, másrészt nemzetközi találkozók, rendezvények megszervezése.

Az alumni hálózatról röviden:

Célja a kapcsolattartás a Magyarországon felsőoktatási (rész)tanulmányokat végzett külföldi hallgatókkal a tanulmányi időszak után a szakmai, tudományos, illetve gazdasági-politikai kapcsolatok kiépítése, megerősítése érdekében.

A nemzetközi alumni hálózat fő elemei:

  • portál: www.alumninetworkhungary.hu (online magazin és hírlevél, a tagok egymás közötti kapcsolatépítését segítő, kereshető felhasználói profilok, online szolgáltatások)
  • az alumni tagok közül önkéntesek toborzása és módszertani felkészítése
  • a hazai felsőoktatási intézményekkel való intenzív együttműködés
  • alumni találkozók, tematikus műhelyek, konferenciák szervezése

Az új munkatárs feladatai:

  • a stratégiai tervezésben való részvétel
  • akciótervek készítése és végrehajtása
  • alumni tagok toborzása a Magyarországon tanult külföldi hallgatók körében
  • az alumni tagok közül önkéntesek toborzása és felkészítése arra, hogy szerepet vállaljanak a helyi szintű hálózatépítésben: élménybeszámolók megosztása, részvétel helyi oktatási vásárokon a magyar standon, Magyarországra készülő hallgatók felkészítése, helyi alumni találkozók szervezése, stb.
    o   a jelentkezők pályáztatása, kiválasztása és felkészítése,
    o   tréningek szervezése,
    o   segédanyagok készítése,
    o   online képzések kidolgozása,
    o   virtuális kapcsolattartás az önkéntesekkel,
    o   tevékenységük támogatása, értékelése
  • angol nyelvű tájékoztató anyagok, cikkek és interjúk írása
  • előadások tartása magyar és angol nyelven
  • szakmai rendezvények, képzések szervezése
  • kapcsolattartás és kapcsolatépítés hazai és külföldi partner szervezetekkel
  • részvétel statisztikák és beszámolók elkészítésében
  • a feladataihoz tartozó megrendelések, szerződések és számlák nyilvántartása, kimutatások készítése a mindenkori projektszabályoknak megfelelően

Önt keressük, ha rendelkezik az alábbiakkal:

  • felsőfokú végzettség,
  • releváns területen szerzett, legalább 2 éves munkatapasztalat,
  • kiváló angol nyelvtudás (szóban és írásban is),
  • projektmenedzsmentben való jártasság,
  • jó szervezőkészség,
  • jó kommunikációs és kapcsolatteremtő készség,
  • kiváló íráskészség,
  • gyakorlatias hozzáállás,
  • kreativitás,
  • stratégiai szemlélet,
  • önállóság,
  • interkulturális érzékenység.

Előnyt jelent:

  • a felsőoktatási szektor ismerete,
  • nemzetközi célcsoporttal való kommunikációban szerzett tapasztalat,
  • közösségépítő tevékenység során szerzett tapasztalatok.

Jó nálunk dolgozni, mert:

  • Hosszú távon számítunk a munkatársainkra.
  • Értelmes és kihívást jelentő feladatokkal foglalkozunk.
  • Biztos, korrekt jövedelmet biztosítunk.
  • A betanulást minden kollégánk segíti.
  • Nagyon szeretünk csapatban dolgozni, de az önálló munkára is van lehetőség.
  • Fejlődést, tanulást támogató a kultúránk.
  • Minőségi belvárosi irodatérben, kiváló munkaeszközökkel dolgozunk.

Jelentkezését magyar és angol nyelvű, Europass formátumú CV-vel és motivációs levéllel, a fizetési igény megjelölésével várjuk 2019. október 7-ig.

A beérkező jelentkezéseket folyamatosan bíráljuk el.

Benyújtott álláspályázataival kapcsolatban az allas@tpf.hu email címen érdeklődhet.
(Erre az email címre kérjük NE küldjön önéletrajzot, jelentkezést, mert azt adatvédelmi okokból nem fogadhatjuk, azaz meg kell semmisítenünk.)