Nemzetközi alumni kommunikációs munkatárs – nemzetközi hálózatépítés

A Tempus Közalapítvány munkatársat keres nemzetközi alumni kommunikációs munkatárs munkakörbe

A Tempus Közalapítvány munkatársat keres azonnali kezdéssel nemzetközi alumni kommunikációs munkatárs munkakörbe, határozatlan idejű munkaviszonyra.

Az új munkatárs egy kisebb csapat tagjaként a Magyarországon tanult külföldi hallgatókat összefogó nemzetközi hálózat építésében és működtetésében vesz részt. Ezen belül kiemelt feladata az alumni tagok bevonása a magyar felsőoktatást külföldön népszerűsítő promóciós tevékenységekbe, valamint a stratégiai partnerekkel (pl. nagykövetségekkel, felsőoktatási intézményekkel) való kapcsolattartás.

Az alumni hálózatról röviden:

Célja a kapcsolattartás a Magyarországon felsőoktatási (rész)tanulmányokat végzett külföldi hallgatókkal a tanulmányi időszak után a szakmai, tudományos, illetve gazdasági-politikai kapcsolatok kiépítése, megerősítése érdekében. Az alumni tevékenységet elsősorban a Tempus Közalapítvány által koordinált ösztöndíjprogramok ösztöndíjasaira építjük, de természetesen nyitott minden más külföldi hallgató előtt is.

A nemzetközi alumni hálózat fő elemei:

  • portál: www.alumninetworkhungary.hu (online magazin és hírlevél, a tagok egymás közötti kapcsolatépítését segítő, kereshető felhasználói profilok, online szolgáltatások)
  • az alumni tagok közül önkéntesek toborzása és módszertani felkészítése
  • a hazai felsőoktatási intézményekkel való intenzív együttműködés
  • alumni találkozók, tematikus műhelyek, konferenciák szervezése

Az új munkatárs feladatai:

  • alumni tagok toborzása a Magyarországon tanult külföldi hallgatók körében, adatgyűjtés és -frissítés,
  • kapcsolattartás és kapcsolatépítés hazai és külföldi partner szervezetekkel, felsőoktatási intézményekkel, külképviseletekkel,
  • szakmai rendezvények, képzések, nemzetközi műhelyek szervezése,
  • hírek, cikkek, tájékoztató anyagok írása, online tartalmak készítése magyar és angol nyelven,
  • az alumni portál és más online platformok rendszeres frissítése,
  • előadások tartása magyar és angol nyelven,
  • a korábban Magyarországon tanult volt hallgatók bevonása promóciós tevékenységekbe, az öregdiákok hálózatában rejlő kommunikációs lehetőségek kiaknázása,
  • adatgyűjtések, háttéranyagok készítése,
  • részvétel statisztikák és beszámolók elkészítésében,
  • a feladataihoz tartozó megrendelések, szerződések és számlák nyilvántartása, kimutatások készítése a mindenkori projektszabályoknak megfelelően

Önt keressük, ha rendelkezik az alábbiakkal:

  • felsőfokú végzettség,
  • legalább 2 éves releváns munkatapasztalat,
  • kiváló angol nyelvtudás (szóban és írásban is),
  • jó szervezőkészség,
  • jó kommunikációs és kapcsolatteremtő készség,
  • jó íráskészség,
  • gyakorlatias hozzáállás,
  • nagyfokú precizitás,
  • kreativitás,
  • önállóság,
  • interkulturális érzékenység.

  • nonprofit marketing terén és/vagy a felsőoktatás szereplőivel való kommunikációban szerzett tapasztalat,
  • nemzetközi/interkulturális közegben szerzett tapasztalat,
  • projektmenedzsmentben való jártasság.

Jó nálunk dolgozni, mert:

  • Hosszú távon számítunk a munkatársainkra.
  • Értelmes és kihívást jelentő feladatokkal foglalkozunk.
  • Biztos, korrekt jövedelmet biztosítunk.
  • A betanulást minden kollégánk segíti.
  • Nagyon szeretünk csapatban dolgozni, de az önálló munkára is van lehetőség.
  • Fejlődést, tanulást támogató a kultúránk.
  • Minőségi belvárosi irodatérben, kiváló munkaeszközökkel dolgozunk.

Jelentkezés: magyar és angol nyelvű Europass önéletrajzzal, valamint motivációs levéllel, bruttó fizetési igény megjelölésével legkésőbb 2020. január 6-ig.