Kommunikációs munkatárs – nemzetközi felsőoktatási terület

A Tempus Közalapítvány Nemzetközi kommunikációért és alumniért felelős csoportja 2 fő munkatársat keres kommunikációs munkatárs munkakörbe.

A pozíció heti 40 órás, határozatlan idejű munkaszerződéssel tölthető be.
A munkavégzés helye: Budapest, VII. kerület
A pozíció betöltése: akár azonnal

Az új munkatársak fő feladata a Tempus Közalapítvány kommunikációjának támogatása a következő területeken:

  • a magyar felsőoktatás népszerűsítése a külföldi hallgatók körében, tájékoztatás a magyarországi ösztöndíjas lehetőségekről,
  • a Magyarországon végzett hallgatók alumni hálózatba szervezése, a hálózat működtetéséhez és fejlesztéséhez kapcsolódó feladatok ellátása,
  • a magyar hallgatók számára elérhető ösztöndíj-lehetőségek népszerűsítése,
  • a magyar felsőoktatási intézmények nemzetközi versenyképességét támogató tevékenységekhez, illetve felsőoktatási együttműködési projektekhez kapcsolódó kommunikáció.

Feladatok:

  • hírek, cikkek, interjúk, toborzótartalmak elkészítése magyar és angol nyelven különböző célcsoportok számára, különböző felületekre,
  • komplex kommunikációs akciók megtervezésében és végrehajtásában való részvétel (különösen online megjelenések, közösségi média akciók, nemzetközi hirdetések, promóciós videók),
  • honlapok és közösségi média felületek kezelése,
  • kapcsolattartás a Magyarországon tanuló külföldi hallgatókkal, bevonásuk promóciós tevékenységekbe, közösségépítés,
  • előadások tartása magyar és angol nyelven,
  • rendezvények programjának kialakítása,
  • részvétel az alumni hálózat működtetésében, fejlesztésében,
  • kapcsolattartás hazai és nemzetközi partnerekkel,
  • adatgyűjtések, háttéranyagok készítése,
  • részvétel statisztikák és beszámolók elkészítésében,
  • a feladataihoz tartozó megrendelések, szerződések és számlák nyilvántartása, kimutatások készítése a mindenkori projektszabályoknak megfelelően,
  • ad hoc kommunikációs feladatok.

Elvárások:

  • felsőfokú végzettség,
  • kiváló, felsőfokú angol nyelvtudás (szóban és írásban is),
  • hasonló területen szerzett, legalább 2 éves munkatapasztalat,
  • jó kommunikációs és kapcsolatteremtő készség,
  • kiváló íráskészség,
  • gyakorlatias hozzáállás,
  • nagyfokú precizitás,
  • kreativitás,
  • interkulturális érzékenység.

Előnyt jelent:

  • a felsőoktatási intézményben szerzett tapasztalat, különös tekintettel a nemzetközi hallgatótoborzás területére,
  • a felsőoktatás szereplőivel való kommunikációban / nonprofit marketing terén szerzett tapasztalat,
  • nemzetközi/interkulturális közegben szerzett tapasztalat,
  • fordítás-lektorálási feladatokkal kapcsolatos tapasztalat.

Jelentkezését fényképpel ellátott magyar és angol nyelvű Europass önéletrajzzal, valamint motivációs levéllel, a bruttó fizetési igény megjelölésével folyamatosan várjuk.

Benyújtott álláspályázataival kapcsolatban az allas@tpf.hu email címen érdeklődhet.
(Erre az email címre kérjük NE küldjön önéletrajzot, jelentkezést, mert azt adatvédelmi okokból nem fogadhatjuk, azaz meg kell semmisítenünk.)