Megújultak az Erasmus+ kiegészítő pénzügyi támogatások
2022.02.24.
Ösztöndíj | Felsőoktatás
A 2021-2027-es Erasmus+ programszakasz egyik kiemelt prioritása az inklúzió és a sokszínűség. Ezért a program jelentős figyelmet fordít arra, hogy a kevesebb lehetőséggel rendelkező résztvevők nagyobb eséllyel vehessenek részt az Erasmus+ mobilitásban.
Esélyegyenlőségi kiegészítő támogatás hallgatóknak
Szélesebb pályázói körben és megemelt ösztöndíjösszeggel igényelhetik az Erasmus+ esélyegyenlőségi kiegészítő pénzügyi támogatást a külföldi mobilitásban résztvevő hallgatók. Az új esélyegyenlőségi támogatás célja, hogy további anyagi támogatás juttatásával lehetőséget biztosítson az egészségügyi, oktatási, kulturális, társadalmi, gazdasági vagy földrajzi akadályokkal küzdő kiutazó hallgatóknak.
Pályázás:
A pályázatokat az Erasmus+ program 2021/2022-es tanévére ösztöndíjat elnyert hallgatók az új felhívás értelmében a 2021/2022-es tanév végéig folyamatosan benyújthatják.
A jelentkezés az alábbi online felületen történik:
https:\eselyegyenloseg.tpf.hu
Főbb tudnivalók:
Az esélyegyenlőségi kiegészítő támogatás összege az Erasmus+ pályázati útmutatóban meghatározottak szerint tanulmányi célú mobilitás és szakmai gyakorlat mobilitás esetén egyaránt havi 250 euró.
Rövid távú hallgatói mobilitás esetén az elnyerhető összeg egyszeri 100 euró (1-14 nap hosszúságú mobilitás esetén), illetve 150 euró (15-30 nap hosszúságú mobilitás esetén), az Erasmus+ alapösztöndíjon felül.
A részletes felhívás a linkre kattintva olvasható el.
Fogyatékosággal élő vagy tartósan beteg hallgatók kiegészítő támogatása
Az Erasmus+ program 2021/2022-es tanévére Erasmus+ ösztöndíjat elnyert hallgatók jogosultak pályázatot benyújtani, amennyiben tartós betegséggel vagy fogyatékossággal élnek és az állapotuk igazolhatóan többletköltséget okoz a külföldi tartózkodás során az átlagos külföldi megélhetési költségekhez képest.
Pályázás:
A kiutazóknak a küldő intézménynél szükséges benyújtani a pályázatukat. A jelentkezés a 2021/2022-es tanév végéig folyamatosan lehetséges.
Főbb tudnivalók:
Hallgatók számára igényelhető kiegészítő támogatás összege egységesen havi 250 euró. Rövid távú hallgatói mobilitás esetén egyszeri 100 euró (1-14 nap hosszúságú mobilitás esetén), vagy 150 euró (15-30 nap hosszúságú mobilitás esetén).
Az esélyegyenlőségi támogatás egyidejűleg igényelhető a fogyatékossággal élő vagy tartósan beteg hallgatók kiegészítő pénzügyi támogatásával, rövid távú mobilitás esetén is.
Amennyiben ezt meghaladó, alátámasztott igénye van a hallgatónak, úgy magasabb összegű támogatás is igényelhető, melyről tételes igénylés és elszámolás szükséges.
A részletes felhívás a linkre kattintva megtekinthető.
Fogyatékosággal élő vagy tartósan beteg munkatársak kiegészítő támogatása
Azon felsőoktatási intézményi munkatársak jogosultak benyújtani a pályázatot, akik az Erasmus+ program 2021/2022-es tanévére nyertek ösztöndíjat, és tartós betegséggel vagy fogyatékossággal élnek, az állapotuk igazolhatóan többletköltséget okoz a külföldi tartózkodás során az átlagos külföldi megélhetési költségekhez képest.
Pályázás:
A jelentkezés folyamatos a tanév végéig, a pályázatokat a küldő intézménynél szükséges benyújtani.
Főbb tudnivalók:
A támogatás összege Erasmus+ oktatási vagy képzési célú mobilitás esetén tételesen kerül elszámolásra. A felsőoktatási munkatársaknak szükséges minden esetben az igényelt tételeket részletesen felsorolni a pályázat benyújtásakor. A mobilitás befejezésekor pedig a kiutazóknak számlákkal szükséges igazolni a felsorolt tételek alapján megítélt teljes támogatás felhasználását.
A részletes felhívás a linkre kattintva elérhető.
Utolsó módosítás: 2022.05.27.