A 21. század angolnyelv-tanára
A trendeket és igényeket elemezve, a pedagógiai fejlesztés szükségességét belátva a Tempus Közalapítvány kidolgozott egy 40 tanórás módszertani továbbképzést pedagógusok részére a Nyelvtanítás a 12-18 éves korosztálynak a 21. században témakörében.- Szeretne megismerkedni a legkorszerűbb pedagógiai szemlélettel és módszerekkel?
- Szeretné tudni, hogyan motiválhatja hatékonyan a 21. század diákjait?
- Szeretné saját maga kipróbálni mindazt, amiről hall?
- Szeretné tudni, hogyan kerülhet közelebb a digitális világ a pedagógiai gyakorlatához?
- Szeretné rendszerezni tudását, és könnyedén eligazodni a tankönyvpiacon és a digitális térben elérhető tananyagok, segédletek, módszerek, alkalmazások kínálatában, és azokat saját alkatának, valamint a diákok igényeinek és érdeklődési körének megfelelően, rugalmasan alkalmazni a munkája során?
Jelentkezési lap
Pedagógus-továbbképzéseink 2018 őszétől kizárólag csoportos, min. 12 fő együttes megrendelése esetén (pl. intézményi megrendelés) érhetők el. Egyéni jelentkezés tehát jelenleg nem lehetséges! A részletekkel kapcsolatban, kérjük, vegye fel a kapcsolatot munkatársainkkal, a képzési koordinátorokkal, és kérje ajánlatunkat a kepzes@tpf.hu címen! A kurzust az ország területén bárhol tudjuk indítani, a megbízó által kért időpontban.
Továbbképzésünk célja, hogy korszerű alternatívát nyújtson a 12-18 éves korosztályt angol nyelvet oktató pedagógusoknak, foglalkozásvezetőknek tanórai és tanórán kívüli foglalkozásaik megvalósításához, és lehetővé tegye a részt vevő pedagógusok számára saját pedagógusszerepeik és módszereik kritikus felülvizsgálatát, újratervezését, a 21. század igényeinek megfelelő testre szabását.
A résztvevők ajándék tankönyvszettet kapnak az Oxford University Press és a Libra Books Kft. jóvoltából!
A képzéshez nélkülözhetetlen, hogy minden résztvevőnek a rendelkezésére álljon egy laptop internetkapcsolattal (tantermeinkben van WIFI) és 2013-asnál nem régebbi Office-szal, BYOD* alapon. Azoknak a résztvevőknek, akik nem tudnak magukkal laptopot hozni, természetesen biztosítunk egyet, de a hatékonyság érdekében célszerű saját géppel érkezni! A képzésen a Microsoft Office365 eszközeit, többek között a Microsoft Classroomot (minden iskola, tanár és diák számára ingyenesen hozzáférhető!) használjuk.
*bring your own device
Kiknek szól a képzés?
Angol nyelven magas szinten tudó
- angol szakos nyelvtanároknak, akik 12-18 éves tanulók angolnyelv-tanításával foglalkoznak, továbbá
- angol nyelvi szakköröket, foglalkozásokat vezető pedagógusoknak.
Képzésünk visszatérő igényre kíván reagálni: a napi nyelvtanári tevékenység 21. századra szabását, praktikus támogatását, a nemzetközi trendek megismertetését és az elmélet gyakorlatra alkalmazását szolgálja.
Gyakorlati útmutatást kíván nyújtani abban, hogy az angol nyelvtanárok hogyan tudnak hatékonyan alkalmazkodni korunk igényeihez; hogyan erősíthetik a tanulókban az önálló nyelvtanulásra való készséget.
Miért különleges a képzés?
• mert a résztvevők olyan eszközökkel, alkalmazásokkal ismerkedhetnek meg, amelyek minden oktatási intézmény számára ingyenesen hozzáférhetők, ezáltal könnyedén beépíthetik majd a tanultakat a mindennapi tanítási gyakorlatukba;
• mert a képzés nagy hangsúlyt fektet a kimondottan gyakorlatias, azonnal alkalmazható elemekre, a konkrét technikák kipróbálására;
• mert a résztvevők úgy tekinthetik át a legújabb pedagógiai elméleteket és gyakorlatokat, hogy azokat magukon próbálhatják ki annak érdekében, hogy hatékonyan tudják alkalmazni azokat a 21. századi diákok motiválására az adott iskolai tanmenet keretein belül;
• mert a képzés, valamint az oktató rugalmasan alkalmazkodik a résztvevők igényeihez az általuk elérni kívánt célok érdekében (a képzés keretein belül).
A folyamatba ágyazott továbbképzésen nincsen hagyományos értelemben vett záróvizsga, miután a kurzus oktatói és e-mentora a kurzus során folyamatosan támogatják és értékelik a résztvevőket a tanulási előrehaladásukban. A résztvevők a kontaktórás alkalmak előtt és között a képzéshez kapcsolódó webináriumokon vesznek részt (a 40 tanórából 10 tanóra online valósul meg!), és a tükrözött osztályterem elvei alapján épülő online anyagokkal ismerkedhetnek meg! Házi feladat nincs, önálló, online és offline feladatok viszont vannak, minden a képzés anyagának támogatása, hatékony alkalmazhatósága érdekében (Microsoft Classroom). A képzés utolsó két napja pedig micro-teaching, amely során valós szituációba helyeződik mindaz, amit a képzés során a résztvevők elsajátítottak!
Amennyiben többet szeretne tudni a képzés elméleti hátteréről, olvassa el Híd a szakadék fölé c. írásunkat Pályázati Pavilon c. magazinunk 2016-os őszi számában, a 17-18. oldalon. Elolvasom a cikket!
A képzés egyik oktatójával, Joós Andreával készített interjúnk rövid változatát a Pályázati Pavilon 2018-as tavaszi számának 67-68. oldalán találja, teljes szövegét pedig itt olvashatja!
Olvasásra ajánljuk továbbá Prievara Tibor A 21. századi tanár c. könyvét!
Praktikus információk:
A képzés munkanyelve angol.
Az 1. képzési blokk időbeosztása:
• 1. nap (péntek): 14.00-17.15
• 2. nap (szombat): 9.00-14.30
A 2. képzési blokk időbeosztása:
• 3. nap (péntek): 14.00-17.15
• 4. nap (szombat): 9.00-14.30
A 3. és 4. blokk (5. és 6. nap), azaz a micro-teaching időbeosztását a rendelkezésre álló tantermi óráknak megfelelően, a résztvevők lehetőségeit figyelembe véve határozzuk meg. A feldolgozás és az értékelés a játékosítás elvei és módszerei alapján történik.
Tanúsítvány:
A képzések sikeres elvégzését követően a Tempus Közalapítvány magyar-angol nyelvű tanúsítványt állít ki a résztvevők számára. A tanúsítvány kiállításának feltétele a képzési alkalmakon való minimum 80%-os részvétel, valamint a tanfolyamhoz kapcsolódó portfólió (projekt) anyagának megfelelő szintű elkészítése.
Csoportlétszám: 12-24 fő
A képzés helyszíne: a Tempus Közalapítvány székhelye, 1077 Budapest, Kéthly Anna tér 1. Csoportos megrendelés esetén a képzés az ország területén bárhol, tetszőleges időpontban indítható.
A 40 órás képzés díja: 69 500 Ft/fő (áfamentes)
A képzés díja magában foglalja az oktatás, a szervezés, a tananyag valamint a képzési tanúsítvány kiállításának költségeit.
A képzésen való részvételhez szükséges a jelentkezési lap kitöltése.
A képzés fejlesztőiről: a pedagógus-továbbképzés kifejlesztésében és megtartásában olyan oktatók és szakmai partnerek vesznek részt, akik többéves tapasztalattal rendelkeznek a korosztály angol nyelvi felkészítése terén.
A képzés a Pedagógus-továbbképzés Akkreditációs Rendszerben 27282/25/2016 engedélyszámon jegyzett akkreditált pedagógus-továbbképzés, tehát a 277/1997. (XII. 22.) Korm. rendelet vonatkozó paragrafusai értelmében a hétévenkénti továbbképzési ciklusban a 120 tanórából 40 tanóraként elszámolható!
Korábbi résztvevőink mondták:
„A leghasznosabbnak a pontrendszer bevezetését gondolom. Úgy vélem, működőképes módszer lehet a gyerekek motiválására. Szimpatikus, hogy nem a büntetésen van a hangsúly, hanem azon, hogy értékelem és díjazom a munkát, amit elvégeznek.”
„Az oktató szakmailag felkészült, nagy tapasztalattal rendelkezik, segítőkész, szívesen válaszol a feltett kérdésekre bármikor (még ebédszünetben is). Az előadásai, foglalkozásai jól tervezettek és követhetők.”
„A gamification és a Learning Activity Rubrics használata nagyon érdekes és hasznos volt.”
„Nagyon pozitív, hogy nem előadás-sorozat volt a képzés, óriási lökést adott a változtatáshoz, teljesen újszerű megközelítését a tanári munkának.”
"A szemlélet, a módszerek, az online felületek többsége teljesen új volt. Nagyon tetszett, hogy mikrotanítással zárult a képzés: az óramegbeszélések rendkívül hasznosak voltak!"
"A webináriumok és a mikrotanítás nagyon jó megoldás a tanulásra!"
"Végre kaptam használható ötleteket a kamaszok motiválásához!"
Kérdése van? Kíváncsi a részletekre?
06-1-237-1300/260 |
VÁRJUK JELENTKEZÉSÉT!
Utolsó módosítás: 2018.10.02.