ALMA A FÁN – Fókuszban a korai iskolaelhagyás – műhelysorozat
A Tempus Közalapítvány délutáni szakmai rendezvénysorozata az iskolai lemorzsolódás megelőzésében és csökkentésében érintett szereplők számára. Téma: Konfliktushelyzetek kezelése kommunikációs módszerekkel.Időpont: 2016.10.27.
Az évek óta népszerű Alma a fán pedagógus műhelysorozathoz kapcsolódva 2016-ban útjára indítjuk az Alma a fán – Fókuszban a korai iskolaelhagyás műhelysorozatot, újabb fórumot teremtve a pedagógusok, szülők, iskola- és munkaközösség-vezetők mellett minden olyan társterületi szakember számára is, akinek szerepe lehet az iskolai lemorzsolódás csökkentésében. A délutáni, három órás klubrendezvények célja, hogy teret adjanak a párbeszédre és a közös tudásmegosztásra a lemorzsolódás arányának csökkentése és megelőzése kapcsán.
Téma: Konfliktushelyzetek kezelése kommunikációs módszerekkel
Időpont: 2016. október 27. csütörtök, 15:00-18:00
Helyszín: Tempus Közalapítvány (1077 Budapest, Kéthly Anna tér 1., 6. emelet, Brüsszel terem)
A rendezvényre már nem tudunk jelentkezéseket elfogadni, a létszám megtelt.
Célcsoport: iskolavezetők, pedagógusok, ifjúságvédelmi felelősök, pedagógiai szakszolgálatok, szociális és gyermekvédelmi intézmények szakemberei, iskola-egészségügyben dolgozók és civil szervezetek képviselői, illetve a témához kapcsolódó további szakemberek
Jelentkezés: A rendezvényen való részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A maximális létszám: 60 fő, a jelentkezések elfogadása a regisztráció sorrendjében történik (túljelentkezés esetén ez alól kivételt jelenthet, ha egy intézményből aránytalanul sok jelentkező lenne).
Háttér: Kevesen vagyunk, akik ne találkoznánk naponta sokféle konfliktussal, dolgozzunk akár iskolában pedagógusként vagy egy segítő szakma gyakorlójaként. A konfliktusaink lehetnek ismétlődőek és egészen banálisak is – például a tanulók rendszeres késése vagy akár tanulmányi vagy magatartási problémáik kezelése (vagy éppen nem kezelése) miatt. A konfliktusok sok esetben vezetnek lemorzsolódáshoz, illetve gyakorta készítik elő a terepet a tanulók korai iskolaelhagyásához is. A konfliktusok konstruktív és megnyugtató, előremutató kezelése, de különösen azok megelőzése össztársadalmi kérdés hazánkban.
A műhelyről: A műhely keretében az iskolai konfliktusok felismerésére és lehetséges kezelésére helyezzük a fókuszt. A téma bevezetőjeként az ismert oktatáskutató, Kállai Gabriella osztja meg élményeit, tapasztalatait, illetve ad átfogó képet a hazai jó gyakorlatokról. A hangolást, a Tempus Közalapítvány bevezetőjét és a plenáris előadást követően két facilitátor, Szél Dávid és Földes Petra segítségével mélyedhetnek el a résztvevők a konfliktuskezelés módszereiben, lehetőségeiben. A közel kétórás workshop célja, hogy esetek feltárásával, konkrét terepi élmények felhasználásával a résztvevők a mindennapi gyakorlatban is használható segítséget, iránymutatást kapjanak a gyerekekkel kapcsolatos vissza-visszatérő konfliktusok és a váratlan helyzetek kezelése kapcsán is.
Fontos részlet, hogy már a regisztráció során meg kell adniuk, hogy melyik workshopon szeretnének részt venni. Kérjük, vegyék figyelembe, hogy a két workshop lehetséges létszáma egyenként 35-35 fő.
A műhelybeszélgetés programja:
14:30 – 15:00 | Érkezés, regisztráció |
15:00 – 15:15 | Hangolás: interaktív játék formájában Szabó Csilla, projektvezető, Tudásmenedzsment csoport, Tempus Közalapítvány |
15:15 – 15:30 | Köszöntő a TKA nevében. Miért ez a téma? Szegedi Eszter,Tudásmenedzsment csoport, Tempus Közalapítvány |
15:30 – 16:00 | Előadás: a téma hazai áttekintése Kállai Gabriella, Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet |
16:00 – 16:10 | Szünet |
16:10 – 17:55 |
Gyakorlatorientált workshopok a témában (két párhuzamos workshop 100-100 percben) |
17:55 – 18:00 | Záró gondolatok |
Jelentkezni legkésőbb október 26-ig, illetve a szabad helyek függvényében lehet az alábbi regisztrációval.
REGISZTRÁCIÓ
A rendezvényre már nem tudunk jelentkezéseket elfogadni, a létszám megtelt.
Utolsó módosítás: 2016.12.06.
HIBA
Kérjük, töltse ki a kötelező mezőket.
HIBA
Az e-mail cím formátuma nem megfelelő. Kérjük, hogy a mezőbe csak egy e-mail címet írjon, és regisztrációja elküldése előtt győződjön meg róla, hogy a formátum helyes.
HIBA
Ezzel az e-mail címmel már regisztrált rendezvényünkre. A jelentkezés elfogadásáról néhány napon belül e-mailben értesítjük.
Rendszerünk rögzítette a jelentkezését, melynek elfogadásáról néhány napon belül e-mailben értesítjük.