Campus Mundi ösztöndíjak a világ bármely országába
Miért érdemes Campus Mundi ösztöndíjakra pályázni?
- Mert külföldi tapasztalattal előnyt szerzel a munkaerőpiacon.
- Mert nyelvtudásod fejlődik, magabiztosabbá válsz.
- Mert nemzetközi szakmai kapcsolatokat építesz ki.
- Mert interkulturális környezetben szerzel élményeket.
Elérhető ösztöndíjtípusok
Szeretnél külföldön kurzusokat teljesíteni?
>> Válaszd a külföldi részképzést egy félévre!
Szeretnél külföldön munkatapasztalatot szerezni?
>> A szakmai gyakorlat neked szól.
Jó, ha tudod!
Részképzés és szakmai gyakorlat esetén is lehetőség van az ösztöndíjas időszakot fizikai és virtuális részvétellel teljesíteni, azaz a mobilitás egy része online végezhető, míg a másik része személyes részvétellel zajlik a célországban. Ösztöndíj a külföldön töltött (fizikai vagy virtuális) időszakra jár.
A kiválasztott célországba való beutazási szabályokról a Konzuli Szolgálat honlapján lehet tájékozódni, a konzuliszolgalat.kormany.hu címen!
Kapcsolódj be a nemzetközi tudományos életbe, fedezz fel egy új országot, ismerj meg új szakembereket, szerezz új barátokat!
> KÜLFÖLDI RÉSZKÉPZÉS <
Amennyiben külföldön szeretnél tanulni egy félévet vagy trimesztert intézményed külföldi partneregyetemeinek egyikén, vagy akár egy tanévet is államközi egyezményeknek köszönhetően, akkor ez a felhívás Neked szól! A világ számos országában lehetőséged van tanulmányaidhoz kapcsolódó kurzusok elvégzésére.
Az ösztöndíj időtartama 3–5 hónap lehet intézményközi -, vagy államközi egyezmények esetében.
Én pályázhatok rá?
Igen, ha legalább középfokú nyelvtudásod van abból a nyelvből, amelyen külföldi tanulmányaidat folytatod. Pályázati feltétel minden képzési szinten a minimum 1 lezárt félév, de alap- és osztatlan képzésen legalább 2 lezárt félév szükséges a kiutazáshoz, valamint az aktív hallgatói jogviszony.
Mennyi ösztöndíjat kaphatok?
Az ösztöndíj mértéke a célországtól függően havi 200.000–350.000 Ft.
Meddig jelentkezhetek?
Pályázni folyamatosan lehet; javasolt a részképzés kezdő napja előtt 3 hónappal benyújtani a pályázatot.
TECHNIKAI HATÁRIDŐ: minden év március 30.
> KÜLFÖLDI SZAKMAI GYAKORLAT <
Ha szeretnél néhány hónapig egy külföldi szervezet munkájába bekapcsolódni, a Campus Mundi ösztöndíjprogram lehetőséget ad erre! Mester- és PhD-képzés alatt pedig kutatási tevékenységre is pályázhatsz, használd ki az alkalmat!
Az ösztöndíj időtartama 3 hónap (vagy rövidebb időtartam esetén minimum 15 kredit).
Én pályázhatok rá?
Igen, ha legalább középfokú nyelvtudásod van a munkanyelvből. Feltétel minden képzési szinten a minimum 1 lezárt félév. Szakmai gyakorlat megvalósításakor nem szükséges az aktív hallgatói jogviszony. Az abszolutórium megszerzését követő 12 hónapon belül is teljesíthető a külföldi szakmai gyakorlat.
Mennyi ösztöndíjat kaphatok?
Az ösztöndíj mértéke a célországtól függően havi 200.000–350.000 Ft.
Meddig jelentkezhetek?
Pályázni folyamatosan lehet; javasolt a szakmai gyakorlat kezdő napja előtt 3 hónappal benyújtani a pályázatot.
TECHNIKAI HATÁRIDŐ: minden év június 30.
> RÖVID TANULMÁNYÚT <
A Campus Mundi rövid tanulmányút ösztöndíj 2021-ben lezárult. Összegyűjtöttük a pályázatban 2016 óta részt vett hallgatók élményeit, tudományos és ismeretterjesztő publikációit. Izgalmas úticélok és érdekes statisztikai adatok a Campus Mundi rövid tanulmányútról IDE kattintva érhetők el.
A Campus Mundi ösztöndíjprogramban részt vevő felsőoktatási intézmények listája megtalálható a Kitől kérdezhetsz? - Intézményi kapcsolattartók oldalon. A megpályázható partneregyetemekről, a szakmai gyakorlati lehetőségekről és a pályázati folyamatról egyeztess a Campus Mundi intézményi kapcsolattartóddal.
Kíváncsi vagy korábbi Campus Mundi ösztöndíjasok élménybeszámolóira? Itt elolvashatod történeteiket.
A Campus Mundi – felsőoktatási mobilitási és nemzetköziesítési program EFOP-3.4.2-VEKOP-15-2015-00001 azonosítószámú projekt a Széchenyi 2020 program keretében, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával valósul meg 2016 – 2021 között, a Tempus Közalapítvány kezelésében.
Utolsó módosítás: .