
Befogadás és sokszínűség stratégia
Az esélyegyenlőség biztosítása, a társadalmi befogadás erősítése, a kontinens kulturális és nyelvi sokszínűségének megismertetése az Erasmus+ 2021-2027 programszakaszban.
Ha konkrét program, szektor vagy a megjelenés éve szerint szeretné szűrni a kiadványokat, kérjük, kattintson a jobb oldali kategóriákra, illetve válassza ki a megfelelő célcsoportot vagy évet.
Az esélyegyenlőség biztosítása, a társadalmi befogadás erősítése, a kontinens kulturális és nyelvi sokszínűségének megismertetése az Erasmus+ 2021-2027 programszakaszban.
A Campus Mundi projekt összefoglaló kiadványa
A hallgatói mobilitást és a felsőoktatási intézmények nemzetköziesedését támogató Campus Mundi projekt hat évének történetét mutatja be zárókiadványunk.
A tanulás jövője
A kiadvány segítséget nyújt abban, hogy mit jelent a facilitálás, és milyen jellemzői vannak az online tanulási környezetben
2022
A Pályázati Pavilon legújabb számában többek között élménybeszámolók, pályázati tippek, digitalizációs törekvések, kutatási összesítők, projektismertetők és szakértői interjúk várják az olvasókat.
Az oktatói/kutatói mobilitás elősegítő és akadályozó tényezői, motivációi és hatásai
Kutatási gyorsjelentés az oktatói mobilitás egyéni és intézményi hatásairól
Institutional and individual perspective
A report conducted by the Academic Cooperation Association (ACA) and commissioned by the Tempus Public Foundation (TPF).
A Nemzetköziesítés a Felsőoktatásban sorozat újabb, frissített kiadványa szélesebb körben mutatja be a Tempus Közalapítvány koordinálásában megvalósuló, az intézményi képviselőkkel közös nemzetközi megjelenéseket, a nemzetköziesítés fő aspektusait kifejezetten a hallgatótoborzó és partnerkapcsolat-építő munka, valamint azok előkészítése és keretbe helyezése szempontjából releváns tényezők szerint tárgyalja.
We collected the most important information on studying in Hungary
2021. ősz
Idén ünnepli 25. évfordulóját a Tempus Közalapítvány, ezért a Pályázati Pavilon 2021-es kiadásában kiemelten foglalkozunk a pályázók szolgálatában töltött negyedszázaddal. Magazinunkban ezúttal is számos témáról olvashatnak, köztük programjaink újdonságairól, a közelmúlt eseményeiről és arról is, hogyan hatottak a világjárvány kihívásai a nemzetközi mobilitási lehetőségekre.
Az európai tudás dimenziója
Növelje szervezetének hatékonyságát az EU-támogatások felhasználását segítő képzéseinkkel!
Final report of PROFFORMANCE benchmarking survey
Felsőoktatási intézmények nemzetköziesítési jó gyakorlatai
A koronavírus-járvány – ahogy az élet minden területét – a felsőoktatási intézmények működését, az oktatási és kutatási tevékenységeket és a nemzetközi kapcsolatokat is alapvetően megváltoztatta. Nehezen megjósolható, hogy ennek következtében milyen lesz a felsőoktatás nemzetköziesítésének jövője, de fontos, hogy beszéljünk arról, hogyan lehet alkalmazkodni a megváltozott körülményekhez; hogyan vigyünk véghez gyors intézkedéseket, amikor arra van szükség; és hogyan alakítsuk át a terveinket, prioritásainkat hosszú távon egy ilyen bizonytalan időszakban.
Letölthető infografika l Erasmus+
Kutatási gyorsjelentés
A kutatás célja a Diaszpóra Felsőoktatási Ösztöndíjprogramhoz kapcsolódó jelentkezői igények felmérése, azonosítása volt. Fontos célként jelent meg továbbá, hogy a kutatás eredményei elősegítsék, támogassák az ösztöndíjprogram promócióját, terjesztését, valamint a program finomhangolását.
Kutatási gyorsjelentés
A Magyarországon végzett nemzetközi hallgatók pályakövetése c. kutatás hiánypótló munkának tekinthető. A kutatás célja, hogy a felsőoktatásban végzett külföldi hallgatók hátteréről, a Magyarországon való tartózkodásuk körülményeiről, a munka világába való átmenetről, valamint a Magyarországgal való kapcsolatukról mélyebb képet kapjunk. A kutatás célcsoportja a 2012 és 2019 között Magyarországon abszolutóriumot szerzett külföldi állampolgársággal rendelkező hallgatók voltak. Az adatfelvétel 2020. március 19-től 2020. április 20-ig tartott.
Sikerek és eredmények az Európa a polgárokért programban 2014-2020
2020 végén lezárult az Európa a polgárokért program 7 éves pályázati és költségvetési szakasza. Nem ez volt az első ciklus, hiszen a program már 2007 óta biztosít pályázati lehetőséget elsősorban önkormányzatok és civil szervezetek számára. Így a 2007 és 2013 között zajló időszak tapasztalatait, valamint a pályázók és pályáztatók visszajelzéseit is figyelembe véve folytatódhatott 2014-ben, megtartva az elnevezést, de kissé átstrukturálva, egyszerűsítve, még inkább a pályázók igényeire szabva a pályázattípusokat.
Letölthető infografika I Campus Mundi
2020. ősz
A Pavilonban természetesen foglalkozunk azzal, hogy a járványhelyzet hogyan érintette az egyes projektek megvalósulását, a nemzetközi programokban részt vevő hallgatókat, miként alakultak át az egyetemi kurzusok, hogy váltották fel a hagyományos nemzetközi vásárokat az online eszközök. Nagyobb hangsúlyt kap azonban az, hogy a nemzetközi keretekben történő tanulás, tanítás, együttműködés milyen egyedi hozadékokkal jár a közneveléstől a szakképzésen, a felsőoktatáson és ifjúságügyön keresztül egészen a felnőtt tanulásig a járványtól függetlenül.
TEMPUS KÖZALAPÍTVÁNY 1077 BUDAPEST, KÉTHLY ANNA TÉR 1. • TELEFON: (+36 1) 237-1300 • FAX: (+36 1) 239-1329 • INFÓVONAL: (+36 1) 237-1320
E-MAIL: INFO{KUKAC}TPF.HU